Uporaba računalnika in predvsem svetovnega spleta ni več strogo rezervirana za starejše otroke in odrasle. Z razvojem novih tehnologij se starostna meja, ko otroci vstopijo v svet spleta in digitalne tehnologije močno znižuje.
Otroci se na spletu počutijo kot riba v vodi. Rabo računalnika, spleta in mobilne telefonije obvladajo do popolnosti. Zaradi svoje mladosti in neizkušenosti pa se lahko hitro ujamejo v skrivne pasti novodobne tehnologije.
Zelo bomo veseli, če lahko delček v prijaznejši jutri s svojimi izobraževalnimi programi dodamo tudi mi.
Z različnimi izobraževalnimi programi želimo zgraditi varne, prijazne in etične temelje za digitalno življenje vsakega posameznika. Uporabnikom spleta želimo pomagati do ključnih znanj, ki so v dobi digitalne tehnologije nujna za varno, odgovorno in učinkovito brskanje po spletu.
Uporaba računalnika in predvsem svetovnega spleta ni več strogo rezervirana za starejše otroke in odrasle. Z razvojem novih tehnologij se starostna meja, ko otroci vstopijo v svet spleta in digitalne tehnologije močno znižuje.
Na delavnici bomo s pomočjo spletne igrice Skozi divji gozd spleta, katere kakovost je potrdil Svet Evrope, spoznavali osnovna pravila varnosti na svetovnem spletu.
Nasilje na spletu ima toliko oblik! Kako naj ga prepoznajo najmlajši prebivalci digitalnega sveta? Spodbudimo jih, da o tem nasilju spregovorijo - tudi takrat, ko se dogaja drugim. Pogovarjamo se o spoštovanju čustev in o tem, kako naj se obnašajo na spletu, da ne bodo niti nehote nasilni do drugih.
Zaradi dolgčasa ob vsakodnevni več urni uporabi spleta in računalnika je želja po dodatnem vznemirjenju med otroki čedalje večja. Prav zato se nemalokrat dogajajo stvari, za katere starši ne vedo, otroci pa običajno kasneje nanje niso ponosni.
Zelo je pomembno, da se z otroci že zgodaj začnemo pogovarjati o tem, katere so koristne in pozitivne strani spleta, ter otroke naučimo pravil varne in učinkovite uporabe spleta.
Sporočilne aplikacije so med otroki danes eden najbolj priljubljenih načinov komuniciranja. Tudi pri na prvi pogled nedolžnem klepetanju z vrstniki mora biti varnost na prvem mestu, česar pa se naši najmlajši pogosto žal ne zavedajo.
Še posebej pomembno je, da so tudi naši najmlajši seznanjeni s tem, kaj o sebi smemo in česa ne smemo razkriti drugim uporabnikom spleta, da se izognemo morebitnim prevaram, zlorabam in spletnemu nasilništvu. Varnost na internetu je ključen in morda prvi korak v smeri njegove pravilne uporabe. Nujno je, da so s tem seznanjeni že otroci.
V programu bomo poleg digitalnih veščin razvijali tudi svoje sposobnosti kritičnega mišljenja, računanja, logike, organizacije, prilagajanja in družbenega življenja.
Uporabnikom interneta pomagamo do ključnih znanj, ki so v dobi digitalne tehnologije nujna za varno, odgovorno in učinkovito brskanje po spletu. Pridružite se nam na blogu.
Potrebujete pomoč? Ne oklevajte, vprašajte nas preko elektronske pošte na info@varniinternet.si ali nas pokličite na številko 0590 72-990.